انواع عرقیات گیاهان دارویی انواع دمنوش

داروی گیاهی برای کودکان عصبی

داروی گیاهی برای کودکان عصبی

داروی گیاهی برای کودکان عصبی

داروی گیاهی برای کودکان عصبی

داروی گیاهی برای کودکان عصبی می تواند تاثیرگذاری مطلوب و مطمئن تری داشته باشد. برخی از گیاهان وجودشان از باید های زندگی راحت می باشد. بعضی از گیاهان در فرهنگ های مختلف به منظور آرام کردن سیستم عصبی و محافظت از بدن در برابر استرس و اضطراب مورد استفاده قرار می گیرند. روشی که گیاهان دارویی در حیطه درمان در نظر میگیرند به این صورت است که با تاثیرات کم اما مداوم، اثربخشی بیشتری نشان می دهند و اگر بتوانید حیطه درمانی را تحمل کنید، یقیناً نتیجه مطلوب را مشاهده خواهید کرد.

دمنوش گیاهی پیشنهادی برای کودک:
دمنوش های ترکیبی معطر نظیر دمنوش حس خوب زندگی که مخلوطی از گیاهان مختلف و موثر در درمان بدخلقی و پرخاشگری  کودکان می باشند.

 ” لیست انواع داروی گیاهی برای کودکان عصبی “

دمنوش خوشمزه و  میوه ای توت فرنگی 

پک آرامش اعصاب کودکان نیوشا

پکیج کامل دوره ای(بادرنجبویه – بهارنارنج یا به لیمو)
کاهش عصبانیت،پرخاشگری
رفع اضطراب، ترس،سستی
تعادل هیجانات احساسی

پرخاشگری در کودکان

 

در علم روانشناسی، واژه و مفهوم عصبانیت و پرخاشگری به طیفی از رفتارها اشاره می شود که می تواند باعث آسیب های جسمی و روحی به خود فرد یا دیگران و یا حتی اشیاء موجود در محیط گردد. این قبیل از رفتارها به آسیب رساندن به شخص دیگر به صورت فیزیکی یا ذهنی متمرکز می باشد. پرخاشگری می تواند علامتی از بابت اختلال سلامت روان، اختلال مصرف مواد یا اختلال در سلامت باشد. همچنین در باب روشن سازی می توان گفت که پرخاشگری می تواند انواع مختلفی را شامل باشد که از جمله آنان:

 • فیزیکی
 • حقیقی
 • ذهنی
 • احساسی

داروی گیاهی برای پرخاشگری کودکان

داروی گیاهی برای پرخاشگری کودکان

در این روزهای پر مشغله موارد زیادی مطرح می باشد که آرامش ما را بر هم می زنند ولی آنچه که در این زمینه مهم است، توانایی و قدرت مبارزه با این مشکل، به منظور رسیدن به آرامش واقعی است. حتماً شما هم برای مبارزه با عواملی که آرامش را به هم میزند روش های گوناگونی اعم از گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش، کشیدن نفس عمیق، ورزش و پیاده روی، سفر و طبیعت گردی، عشق ورزیدن، تمرین های ذهنی و حتی داروهای آرام‌بخش را امتحان کرد ‌اید و همچنان وضعیت همان است و تغییر چندانی وجود نداشته باشد.

عصبانیت و پرخاشگری صرفا به شکل فیزیکی همچون ضربه زدن و یا عصبانیت شدید نمی باشد،
بلکه پرخاشگری روانشناختی هم میتواند بسیار مضر باشد.
پرخاشگری می تواند به صورت ذهنی و عاطفی، تهدید آمیز و یا به طور عصبی تر صورت گیرد.
به منظور درمان گیاهی کنترل عصبانیت و پرخاشگری می توانید از روغن ماهی استفاده کنید.
مکمل های غذایی روغن ماهی حاوی اسید های چرب امگا 3 می باشند که می توانند در جلوگیری و درمان رفتارهای خشونت آمیز موثر باشند.
همچنین مصرف ویتامین ب 1 و آهن نیز تحت نظر پزشک توصیه می گردد.
این قبیل موارد طبیعی می تواند به عنوان داروی گیاهی برای کودکان عصبی موثر واقع شود.

دمنوش خالص بابونه مثلثی نیوشا

درمان بی خوابی و ایجاد آرامش با دمنوش بابونه خالص

درمان استرس و اضطراب با گیاهان دارویی

استرس افراد با یکدیگر متفاوت می باشد. برای مثال در بعضی از موارد اضطراب شدید نمی باشد و بیماری محسوب نمی شود پس این فرد توان این را دارد که بدون نیاز پزشک این مشکل را درمان کند، به این درجه از اضطراب و استرس، اضطراب طبیعی می گویند که فرد می تواند این اضطراب را به خوبی کنترل و برطرف نماید. در مرحله اول افراد می‌ توانند اضطراب طبیعی خود را با روش هایی همچون دوش گرفتن یا  تنفس عمیق، صحبت کردن با شخص مورد اعتماد و مورد علاقه یا استراحت در اتاق نسبتاً تاریک کنترل نمایند. گیاهان دارویی زیادی هم در این حوزه وجود دارند که برای کنترل و درمان اضطراب، استرس، هیجانات عصبی، تپش قلب، سردرد، بی‌ خوابی و خواب ‌های آشفته تاثیرات مثبتی نشان می دهد .

داروی گیاهی برای کودکان عصبی می تواند متشکل از این محصولات باشد.

 • دمنوش بلوبری برای کودکان عصبی و پرخاشگر

دمنوش بادرنجبویه نیوشا

دمنوش بادرنجبویه بدون کافئین
درمان شب ادراری
تقویت کننده سیستم عصبی کودکان
جایگزین طبیعی و 100% گیاهی برای
چای،قهوه،شیرکاکائوی حاوی کافئین

پرخاشگری کودکان در طب سنتی و داروی گیاهی برای کودکان عصبی

پرخاشگری و ضعف اعصاب در کودکان را در مراحل اولیه می توان به راحتی حل کرد. شکل گیری شخصیت کودکان در همان دوران طفولیت بسیار قابل توجه می باشد و استرس و پرخاشگری در کودکان سبب عکس العمل شدید والدین می گردد. کنترل خشم و پرخاشگری در کودکان یکی از موارد مهم مطرح می باشد و علت این مسئله به قدری زیاد است که در آینده کودکان هم تاثیرگذار می باشد.

در این راستا می توانید از فعالیت هایی استفاده کنید که باب میل کودکان باشد مثلا تبدیل فرایند درمانی به یک بازی؛ شما می توانید از بازی پاره پاره کردن روزنامه به عنوان راهی برای کنترل خشم کودکان دبستانی استفاده کنید.

در این بازی چندین روزنامه باطله در اختیار کودکان قرار می دهید
سپس از او بخواهید تا به شیوه ای که دوست دارد روزنامه ها را تکه تکه کند،
آنها را به هوا بریزد و با صدای بلند هورا و فریاد بکشد به نوعی انرژی خود را تخلیه کند.
طی دو سه دقیقه بعد، بچه‌ها دچار تغییرات هیجانی می‌شوند که تأثیر آن در کنترل خشم و پرخاشگری آنها موثر است.
لازم به ذکر است که حتما کودکان در انتهای بازی کاغذهای باطله را جمع ‌کنند.
این بازی هم می تواند در حد داروی گیاهی برای کودکان عصبی موثر باشد.

حل مشکلات اعصاب با گیاهان دارویی

حل مشکلات اعصاب با گیاهان دارویی

مشکلات اعصاب بزرگ و کوچک نمی شناسد و به سراغ همه افراد می رود. به منظور کنترل و درمان این سری از مشکلات، روش های طب سنتی پیشنهاد می شود، چرا که عارضه های آن بسیار کمتر از داروهای شیمیایی می باشد. با این حال اگر مصرف این محصولات را بر اساس اصول و قواعد آن انجام دهید درجه ریسک وجود عارضه آن حتی به صفر هم می رسد. منظور از مصرف اصولی این است که مصرف محصولات بر اساس شناخت بدنیتان انجام گیرد. از جمله گیاهان موثر در کنترل اعصاب می توان به این موارد اشاره داشت:

 • بنگ دانه
 • بید
 • پونه
 • تاتوره
 • تاجریزی سیاه
 • چای کوهی
 • شاهدانه
 • زرشک
 • گل مغربی
 • گریپ فروت
 • مارچوبه
 • کاسنی
 • گل محمدی
 • نسترن
 • اسطوخودوس
 • بابونه
 • بادرنجبویه
 • بهارنارنج
 • جوی دوسر
 • ریحان
 • زردچوبه
 • زعفران
 • سنبل الطیب
 • علف چای
 • کرفس
 • گل رنگ
 • گل ساعتی
 • گل گاو زبان
 • نعنا فلفلی

توجه داشته باشید که مصرف این محصولات برای همه سازگاری پدید نمی آورد؛ به همین منظور مصرف خودسرانه این محصولات را از ذهن خود دور کنید و در ابتدا با کارشناسان مربوطه هماهنگی های لازم را داشته باشید تا بر اساس طبیعت بدنی شما، بهترین دمنوش ها را برایتان اعلام نمایند.

دمنوش هل نیوشا

بهترین نوشیدنی برای کودکان دچار دل درد
برترین دمنوش برای درمان شب ادراری
مصرف همراه مقداری عسل مناسب کودکان

طرز تهیه داروی گیاهی برای کودکان عصبی

برای به دست آوردن داروی گیاهی برای کودکان عصبی می توانید از دمنوش های آرامش اعصاب استفاده کنید که هم به روش خانگی ممکن است و هم به صورت آماده. طب دانه هم به عنوان یک فروشگاه اینترنتی در عرضه این قبیل محصولات به سراسر کشور، فعالیت دارد. به همین سبب می توانید خرید های خود را به ما بسپارید.

دمنوش مناسب برای کودکان

نوشابه و نوشیدنی های ناسالم گازدار، انرژی زا ها، نکتار و آبمیوه های صنعتی، رانی و نوشمک، شکلات داغ و قهوه آماده و بسیاری دیگر از فرآورده های مصنوعی حاوی ترکیبات مضر برای سلامتی جسم و روح کودکان در سنین رشد می باشد.

دمنوش گیاهی می تواند جایگزین مناسب و مفیدی برای کودک و نوجوانان به ویژه در سنین رشد و دوره دشوار بلوغ بوده و سلامت سیستم عصبی آنها را تضمین کند.

از آنجایی که دمنوش های گیاهی اغلب طعم خوشایند و شیرینی ندارند، کودکان مانند بزرگسالان نمی توانند به سادگی آنها را بنوشند و از این جهت چای میوه ای و جذاب نیوشا می تواند اشتیاق آنها را برانگیزد.

داروی گیاهی برای کودکان عصبی

 

داروهای گیاهی برای بیش فعالی کودکان

علاوه بر داروی گیاهی برای کودکان عصبی ، گیاهانی همچون جینسینگ قرمز ( جینسینگ کره ای) ، عصاره ی ریشه ی سنبل الطیب و عصاره ریشه بادرنجبویه، رفتارهای اجتماعی، خواب و بی قراری و بی دقتی و تمرکز پایین کودکان مبتلا به بیش فعالی را به طور قطعی درمان می کنند .

دمنوش آویشن نیوشا

آرام بخش و ضد اسپاسم
عصبانیت روانی،اختلالات عصبی
دندان درآوردن،لرزش، تشنج
حرکات عضلانی غیرارادی

داروی گیاهی برای کودکان عصبی :

کودکان به دلایل مشکلات ژنتیکی، عوامل محیطی، دوستان و شرایط خانوادگی ممکن است دچار پرخاشگری و داد و بیداد، حرف نشنوی و کم تحملی در شرایط حساس و مکانهای مختلف گردند. یکی از معضلات جوامع بشری مشکل بیماری و ناراحتی های عصبی در کودکان و چه در بزرگسالان می باشد.

بهترین راه برای درمان مشکلات عصبی کودک روانکاوی ریشه و اساسی این موضوع از طریق مشاوره و روانشناسی دوره ای در مراکز و کلینیک های تخصی بیماری های روحی و روانی می باشد. اگر روانشناس نتواند در نحوه رفتار و عصبانیت های وی تاثیر مثبتی گذارد دومین راهکار مراجعه به روان پزشک و تشخیص و آزمایشات بالینی مشکل از نظر جسمی و روانی می باشد.
اما در صورتی که کودک شما به دلیل حسودی به خواهر و برادران خود ، مقایسه با هم سن و سالان و سایر همکلاسی های او توسط والدین و یا کمبود برخی ویتامین، املاح و مواد مغذی مفید برای مغز و سیستم عصبی انسان مانند :
کمخونی، فقر آهن، فسفر، منیزیوم، پتاسیم و ویتامین های گروه B مانند ویتامین ب1 ، ب3، ب6، ب 12 و…
دچار پرخاش، زودرنجی، عصبانیت، داد و فریاد، تندخویی، رفتارهای آزاردهنده با الفاظ رکیک و لحن تند و خشن با اطرافیان و خانواده و دوستان شود، باید سریع السیر او را از نظر بالینی روانشناسی نموده و پس از مشورت با پزشک متخصص کودکان و نوجوانان از انواع داروهای طب سنتی و گیاهی و کاملا ارگانیک بر گرفته از دل طبیعت درمان نمائید. موارد زیر می توانند تا حد زیادی موثر باشند:

 1. دمنوش یا چای رازیانه
 2. چای زنجبیل
 3. چای هِل
 4. چای بابونه
 5. چای تمشک قرمز
 6. چای نعناع

چای سبز :

توجه داشته باشید که تنها کودکان 12 سال و بالاتر می تواند یکبار در هفته چای سبز که غلظتی ملایم داشته باشد، بنوشد.  اما در صورتی که آلرژی و حساسیت خاصی به این چای گیاهی نداشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی نوشته ها

چای ماسالا

تحویل اکسپرس

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

7 روز ضمانت بازگشت

ضمانت اصل بودن کالا